top of page
  • Writer's picturenkutluk

Hadi BaşlayalımAktarma yaptığımız kahire havalimanı

İnsan bir şeyi aylar öncesinden planlamaya başladığında hiç gelmeyecek zannediyor, aman nasılsa daha çok var diye düşünürken de o gün pat diye geliveriyor.

İşte Nil Nehri turu zamanı da aynen böyle geliverdi.

Mısır’a gideceğimi ilk söylediğimde bir çok insan “iyi hoş da keşke Mısır’a gitmek için bu dönemi seçmeseydin” tepkileri verdi. Doğrusunu söylemek gerekirse ben de başlarda bunun iyi bir fikir olup olmadığını gözden geçirdim.

Ama sonra şunu farkettim, öyle bir devirdeyiz ki doğup büyüdüğüm şehir en orta yerinden 3 defa patladı son bir kaç ayda. Gençliğimin en deli zamanlarını yaşadığım Avrupa başkenti, yola çıkmadan iki üç gün önce patladı. Ha keza yaşadığım şehir de benzer durumda. Metroya binerken binbir korkuyla biniyoruz, otobüste hepimiz “acaba kimde bomba vardır” diye birbirimizi süzüyoruz. Aslında konu Mısır ile ilgili değil dünyanın bugün geldiği yer ile ilgili belki de ve bu sebeple kendimizi evdeki masaya zincirleyip hiç bir yere kıpırdamayacak değiliz. Kaldı ki beraber seyahat ettiğimiz Kanadalı bir adam da bugün bu konuda çok güzel bir örnek verdi: ABD’de her iki günde bir toplu ölüme (3-4 ve daha fazla kişi) sebep olan bir silahlı olay oluyormuş ve hiç birimiz bu sebeple Amerika’ya gitmeyelim diye düşünmüyoruz.

Tüm bu mantıksal açıklamalara rağmen, bir arkadaşımın Mısır’lı bir arkadaşına ülkedeki son durumları sorma ve biraz da tripadvisor araştırması yapma konusundan geri durmadım tabi. Esas tehlikenin Sina yarımadasında olduğunu, özellikle Luxor - Aswan arasının ise gayet güvenli olduğunu öğrendim (meşhur son sözler :P).

Nereden Nil’e gitmeye karar verdiğime gelince, madem bir dünya seyahatine çıkacaktım, o zaman daha önce hiç görmediğim ve ismimi aldığım yeri de görmeliyim diye düşündüm. Dünyanın diğer köşeleri gibi burayı da yalnız başıma planladım ama yalnız olmaktan diğer yerlere göre biraz daha endişeliydim. Kimsenin bana katılacağını tahmin etmememe rağmen arkadaşlarıma sormaya başladım, Zeynep ve Lemi bana bu seyahatte eşlik edebileceklerini söylediler ve tabi çok mutlu oldum. Böylece işte şimdi buradayız ve an itibariyle Luxor’dan Esna’ya doğru Nil üzerinde ilerliyoruz.

#Mısır #NilNehri #Korkular #Luxor #Aswan #DünyaTuru #Zeynep #Lemi

51 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page